יום הכרות

יום היכרות לקראת שנה"ל תשפ"ג​

ביום רביעי כ"ט אדר א' (02.03.22) התקיים במכללה יום היכרות מיוחד לבנות י"ב לקראת שנה"ל התשפ"ג.

כ- 600 בנות חב"ד מכל רחבי הארץ התכנסו ובאו לקמפוס בית רבקה לחוות ולטעום מהווי הבית ביום מושקע וגדוש מלא בתוכן מעצים חשוב ורלוונטי לעתיד המקצועי והחסידי של כל אחת מהן.

הבנות התאספו ברחבת הכניסה לחצי שעה של התכנסות ומפגש לצד קפה ועוגה והצטיידו בדוכנים השונים בתוכנייה, ארוחת צהריים לבחירתן ובתיקייה מושקעת מאד ובה חומרים ותכנים חשובים וכן העיתון המכללתי 'פנימה'.

המושב המרכזי החל- שם נחשפו הבנות בפעם הראשונה לנעשה בתוך המכללה של הרבי – להווי החסידי היומיומי הפועם והמושקע לתוכניות, לפעילויות, ללימודים המקצועיים, לאווירה החסידית והחברתית. במסך ובבמה נפתחו בזו אחר זו דלת ועוד דלת , צוהר למעצמה של שליחות, לבית לעתיד של כל בת חב"ד.

ראש המכללה הרב משה חפר קיבל את הבנות באופן אישי מכל תיכון ובדברי ברכה להמשך דרכן ועתידן החסידי, הרב חפר התייחס בדבריו למעונות בית רבקה וחשף כי בימים אלו עוברים המעונות שינוי חידוש וריענון משמעותי בדרך להפיכתם לכור היתוך אמיתי לבנות מצוינות המעונינות בשנת חוויה רוחנית וחסידית לצד לימודיהן המקצועיים.

הרב שבתאי סלבטיצקי ותלמידות המכללה שיתפו בוידיאו מיוחד את הדרך שלהן לבחירות המשמעותיות בחייהן ובראשן – ללמוד במוסד של הרבי . לדאוג שעצם החיים יהיה מכוון ונכון וכך כל ההמשך יהיה מדויק ומאיר הרבה יותר.

המחנכת הגב' יפה קדוש היטיבה להסביר ולעורר בסמיכות ליום שבו ציינו 30 שנה לכ"ז אדר – שעכשיו אנחנו כאן בשביל הרבי ועלינו לחשוב ולבדוק בכל פעם מחדש האם מה שאנו עושות אכן גורם נחת רוח לרבי. ולדאוג שהרבי לא ישאל – למה השארתן אותי לבד…

המושב המרכזי הסתיים באווירת חודש אדר החוויתית והשמחה במכללה והבנות התפזרו לחדרי המגמות השונים על מנת להתרשם מקרוב מהמסלולים המקצועיים שמציעה המכללה כשבכל סבב ניתן היה להכנס ולהתרשם ממגמה אחרת.

לאחר מכן התכנסו התלמידות בקבוצות קטנות, אישיות יותר וקרובות יותר יחד עם מחנכות המכללה היקרות, בסדנאות חוו הבנות טעימה קטנה מתוכניות המכללה ובעיקר מהיחס האישי הקרוב והאכפתיות לכל אחת – שתקבל את המירב האישיותי, החסידי והמקצועי לעתיד הכי טוב שיכול להיות בגשמיות וברוחניות.

דרך תוכנית חויתית מיוחדת מאתגרת ומפתיעה "האיכר הכוונה" תוכנית בהשראת שנת השמיטה, הגיעו הבנות למסקנות מעמיקות ובוגרות יותר אודות הבחירות העיקריות בחייהן, להבנה מהם המסיחים מהו הטפל ומהו העיקר. והכי חשוב – עד כמה הן עצמן העיקר כדברי הרבי "אני חייב להסתייג מהתיאור שלך את עצמך כ'עקרת–בית יהודיה רגילה'. להיות עקרת–בית, בייחוד עקרת–בית יהודיה, זה בכלל לא דבר 'רגיל'. לעקרת–הבית היהודיה ניתנה אחריות עצומה בתור עקרת–בית, 'היסוד של הבית', משום שזוהי בעיקר האחריות והזכות שלה ליצור את האווירה הנכונה בבית ולהאיר אותו באור ובחמימות של חיים יהודיים. ומכיוון שניתנה לה אחריות כזאת, ברור שהקב"ה חנן אותה גם בתכונות ובכוחות הנחוצים כדי לבצע זאת במידה המלאה ביותר".

בסיום הסדנה הכיתתית גילתה כל בת על עצמה באמצעות שאלון מרתק תכונה עיקרית וחשובה בה. בהתאם לתכונה קיבלה כל בת למזכרת כרטיס מיוחד ובו כח מהרבי לקחת את החוזרה האישית שלה ולהשתמש בה כמנוע לחיזוק וצמיחה אישיותית.

יום ההיכרות נחתם מתוך הבנה שזהו רק הפתיח ל- 4 שנים שתהיינה בעזרת ה' אבן דרך משמעותית ויסודית בחייהן האישיים ומקצועיים ובעיקר בגיבוש ויציקת היסודות החשובים והקריטיים לביתן העתידי – בניין עדי עד של שליחות, בית מקושר לרבי, מאושר ומעושר בגשם וברוח.