גננת? זכית!

יום פתיחה חגיגי והכנה לקראת הכשרה מעשית, לתלמידות שנה א' במסלול גיל הרך במכללת "בית רבקה"

יום פתיחה חגיגי התקיים השבוע  לבנות שנה א' במסלול גיל הרך במכללת "בית רבקה" כחלק בלתי נפרד מתהליך ההכנה שלהן לקראת ההכשרה המעשית בגני חב"ד ברחבי הארץ. במהלך היום, הכירו הבנות את ייחודיותו של "גן חב"ד" ואת הזכות העצומה שלהן להצטרף לשליחות הרבי בשדה החינוך לגיל הרך.

הרב משה חפר, ראש המכללה, בירך את הבנות והגדיר את   התוכנית החדשה  של מסלול גיל הרך במכללה בשנת הלימודים הבעל"ט. תוכנית ייחודית זו, נבנתה ע"י הגב' אסתר הבר והגב' רבקה מלוב. הרב אליהו קריצ'בסקי, מנכ"ל רשת אהלי יוסף יצחק, הציג בפניהן את מבנה גני חב"ד בארץ ואת ההתפתחות העצומה המתרחשת בכל שנה במספר גני חב"ד בארץ ויחד עם זאת, הצורך העצום בגננות, שליחות הרבי בשדה החינוך.

הגב' רחל לרר, אשר שמשה כגננת בכפר חב"ד במשך עשרות שנים וזכתה להדרכה מפורטת מהרבי לכל אורך עבודתה, הדגימה להן את דרך העבודה היצירתית והחווייתית תוך שילוב ערכי החסידות והיהדות בתהליכי הלמידה השונים בגן.

המדריכה הפדגוגית של הקבוצה, הגב' מירב מעטוף, את משמעותה הייחודית של הכשרה מעשית בגן הילדים . כמו כן, הדגימה בפניהן בדרך יצירתית את דרכי העבודה, התקשורת הבינאישית עם הצוות החינוכי בגן ודרכי העבודה  עם הילדים.

הגב' חני וילנקין , פרשה לפניהן את דמותה של הגננת  – מנהלת גן חב"ד ואת תפקידיה השונים.

תלמידות המגמה הביעו את התפעלותן מיום מיוחד זה ושתפו את הצוות החינוכי כי הן מלאות רצון לצאת לדרך, ללמוד, להחכים ולקבל את הכלים החסידיים והמקצועיים הנחוצים להצלחתם בעז"ה.