למען הקהילה

שליחות בארץ ובחו"ל


מכללת "בית רבקה" איננה מוסד להכשרה מקצועית בלבד, אלא גם ובעיקר, בית היוצר הרעיוני לבנות ונשי חב"ד, בארץ ומחוצה לה.


תפיסת עולמה של המכללה מושתתת על יסודותיה של חסידות חב"ד - הפצת ערכי היהדות ברוחה של חסידות חב"ד והנחלתם לכל שדרות העם היהודי בארץ ובתפוצות.


כחלק מחינוכן וחניכתן לעתיד של התלמידות ומתוך רצון לסייע לשליחי חב"ד, נשלחות מדי שנה למעלה מ-120 תלמידות מסלולי ההכשרה להוראה, להוראת יהדות ועברית בבתי ספר יהודיים ברחבי חבר העמים, לתקופה בת 4 חודשים.


בארץ, נשלחות התלמידות להוראה בבתי הספר של חב"ד ביישובים מרוחקים, לתקופות קצרות. תלמידות מסלולי ההכשרה המקצועית נשלחות לתקופה בת 4 חודשים לכל רחבי תבל.


קשה לאמוד את תרומתן הכבירה של התלמידות לבתי הספר, לשליחים ולקהילה היהודית המקומית. קשה גם לאמוד את תרומתה הכבירה של השליחות, לתלמידות ברמה האישית. אך העובדה כי רוב מוחלט של שליחות חב"ד במדינות חבר העמים הן בוגרות המכללה שחוו שם כתלמידות תקופת שליחות קצרה, מלמדת ללא ספק משהו על תרומה זו.


פרוייקט חסד בשיתוף "יד לילד המיוחד"


כל אחת מתלמידות המסלול לחינוך מיוחד חונכת - שעתיים בשבוע - ילד מיוחד המתגורר בסביבת מגוריה. הבנות מטפלות בכל סוגי הילדים המיוחדים. תסמונת דאון, עיוורון, אוטיזם ועוד.


במסגרת התכנית עורכים יום פעילות משותף להורים, לילדים ולחונכות.  הפידבק מצד ההורים - נהדר ומרגש. הבנות מפעילות את הילדים בכל מיני דרכים - בשירה, בסיפורים ובטיולים. ההורים הם אלו שמחליטים תחילה על אופי הפעילות, הם יוזמים אותה בראשיתה, אחר כך התכנית זורמת. צוות המסלול אף הוא מלווה את הבנות ומדריך אותן.


ישנן מורות המתמחות בכל סוג של בעיה. מורה מנחה לטיפול בילדים אוטיסטים, מורה המלמדת איך להדריך עיוורים, מורה המטפלת במקרים של פיגור שכלי וכן הלאה.


הצוות כולו מתמסר לפרויקט באופן בלתי רגיל וכל הפעילות הזאת נעשית על חשבון זמנן הפנוי של המורות ובהתנדבות.

ספרייה
לומדים
סגל
סילבוסים
פורומים